Corona má další oběť – finále N-trophyX

Ahojte týmy,

je tu září a tedy je potřeba rozhodnout, jak to bude s finále N-trophyX. Po zrušení finále v původním termínu a následném rozhodnutí, že se bude konat v říjnu, až se všechno uklidní, nás to všechny nakoplo a nalilo nám to energii do žil. Teď, na začátku září, jsme se na to podívali střízlivým pohledem a po (věřte mi) dlouhých debatách jsme nuceni i toto odložené finále definitivně zrušit.

Důvody, které nás k tomu vedou, jsou ve zkratce dva důležité. Prvním je nejistota – plánovat cokoliv déle než týden dopředu je loterie s nejistým výsledkem a nechceme vázat vás, nás ani spolupracující instituce, když vlastně nevíme dne ani hodiny. A prognóza je spíše horší než lepší. A druhým důvodem je trapně zodpovědnost. V současné situaci (respektive v té za měsíc a půl) dát dohromady 100+ lidi z celé republiky do jednoho místa a doufat, že se níc nestane, je trochu hazard se zdravím nás všech. Navíc by se velmi pravděpodobně stalo, že by byla spousta změn na poslední chvíli (jak na straně složení týmů – někoho nepustí rodiče či ředitelé škol apod., tak na straně regulí spolupracujících institucí či nařízení vlády apod.). A to je doutnající průšvih. Ano, umíme zaimprovizovat ledacos. Ale neradi bychom na tom stavěli celé finále. Navíc kdyby bylo byť podezření, že kdokoliv z nás by přišel do kontaktu s COVIDem, tak by to znamenalo karanténu pro ty všechny ostatní. To riziko není malé a vystavovat se mu dobrovolně by od nás bylo nezodpovědné…

Řešit nějakou online variantu vlastně nemá význam. Kvalifikace, jako taková, byla, a v případě finále by to popřelo celý jeho koncept a smysl. To si pro vás raději necháme některé úlohy (a jiné bonbónky) na další ročníky a nebudeme lámat finále do něčeho, čím není.

Tedy si můžete rezervovaný víkend v kalendáři uvolnit a my vám přejeme, ať si ho užijete minimálně tak dobře, jako byste si ho užili s námi na finále N-trophyX.

Těšíme se na příště!

Za tým organizátorů

Milan