Kvalifikační FAQ

Zde píšeme všechny (relevantní) otázky, které nám kladete, ať má k odpovědím přístup každý a není tedy žádný tým před ostatními ve výhodě. Omlouvám se za občasné psaní bez diakritiky či ve slovenštině – jsem líný to přepisovat a vy to pochopíte 🙂

Některé otázky tak, jak byly položené, mohou prozrazovat strategii řešení daného týmu. Tyto jsme přeformulovali, aby zůstal dotaz stejný a strategie se neprozradila ostatním. Máte-li pocit, že je zde vaše otázka, která naznačuje řešení, napište mi a přeformulujeme ji 🙂

 

Fyzika

Otázka: Není nám na 100% jasné zda „reflexními materiály“ myslíte reflexní předměty (vesty, všité pruhy, odrazky na kolo, pásky…) či různé reflexní povrchy (koutové, kuličkové…).
Odpověď:Je to tak, jak píšete tu první možnost – tedy reflexní materiály, které používají předměty pro zvýšení viditelnosti a bezpečnosti (vesty, pruhy, odrazky…)

Logika

Otázka: u logické úlohy 10 se píše, že máme umístit 12 nemocnic, avšak rozhraní jich umožňuje umístit pouze 10 (a také pro tento počet vyhodnocuje vzdálenostní funkci). Objasníte prosím, co se zde děje?
Odpověď: omlouváme se, chyba byla na naší straně, už je opravená. V sekci Novinky na úvodní stránce úlohy z Logiky je to již napsané a vysvětlené pro všechny ostatní.
Otázka: Snažila jsem se přijít na to, kam nahrát soubor, ale přímo na stránce https://logika.ntrophy.cz mi to napsalo „Chyba při načítání. (Špatný formát),“ ačkoli mám pocit, že je můj soubor ve správném formátu. Potom jsem se podívala na stránku https://ntrophy.cz/stranka-tymu/, kde jsem našla sekci Odevzdané úlohy, kde je tlačítko Odevzdat další. (…)
Odpověď: Je to tak, ze v logice odevzdáváte 2 typy informací: 1) z každého levelu výsledek – tento se buď odevzdá automaticky (pokud kliknete danou nemocnici do pole na obrazovce), případně můžete v odevzdání napsat souřadnice ručne a poslední možnost je odevzdat soubor formátu CSV (kódování UTF8, hodnoty oddělené čárkami). Z těchto je 50% bodů. 2) ze všech levelů, které jste řešili napište nějaký postup, logiku řešení (proč jste tento postup zvolili) apod (toto je popsáno v zadání). To odevzdáváte jako jediný soubor pro všechny úlohy ve formátu PDF (příp. DOC(x), ODT apod) v odevzdávárně na ntrophy.cz

Obecné

Otázka: v pravidlech kvalifikace jsem se dočetla, že finální odevzdaný soubor za všechny čtyři části má mít dohromady velikost 2 MB. Obávám se, že hlavně kvůli biologické úloze nebudeme schopni i přes komprimace atd. obrázku dosáhnout tohoto limitu. Mohli bychom tedy poslat finální soubor např. přes email nebo nějakou jinou cestou, kde nebude takto nízký limit pro velikost souboru?
Odpověď: 2M limit je pro každý předmět individuálně. Co se týče právě biologie, tak jsme přesvědčeni, že by se to mělo vejít (je třeba fotky zmenšovat / ořezávat).